ÜRÜNLERİMİZ

Kumkuat Fidanı


 Kumkuat Fidanı Kumkat Kamkat - Faydaları: C vitamini bakımından zengin olan Kumkuat, kabuğu ile beraber yenildiğinde gribal enfeksiyonları önlemede önemli rol oynamaktadır. A, B1, B2, B3 vitaminleri ve Kalsiyum da ihtiva eden Kumkuat, sinir sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Dünyada kabuğu ile beraber yenilen tek narenciye çeşididir. Evlerde, balkonlarda yetiştirilen belki de tek meyve ağacı Kumkuatdır. Anavatanının Çin olduğuna inanılır.Kışın sert geçtiği bir yerde yaşasanızda bile, ılıman bölgelerde dışarıda yetiştirilen bitkileri kış bahçesine davet edebilirsiniz. Tropik bitki çeşitlerini seçtiğiniz takdirde, sıcak bir görüntüye kavuşursunuz. Kış bahçesinin cam kısımları açılır kapanır şekilde yapılır. Böylece, bitkileriniz yaz sıcaklarından daha az etkilenir. Unutmayın ki, bitkiler gün ışığıyla beslenir, geceleri aşırı sıcaktan rahatsız olur. Kış bahçesinin her noktasına eşit miktarda ışık gitmiyorsa, düzenli olarak saksıların çevrilmesi gerekir. Aksi halde bitkiniz hangi yönden ışık alıyorsa, o yönde gelişir. Bu da formunun bozulması anlamına gelir.
 
Bitkileriniz için seçeceğiniz toprak, strilize edilmiş, hafif ve aynı zamanda organik maddece zengin olması gerekir. Bu bitkilerin saksı değişim döneminde topraklarının da yenilenmesi gerekir. Gelişimlerine göre toprakların da değişmesi gerekir. Sulamanın önemide büyüktür. Otomatik sulama sistemleri sayesinde işleriniz kolaylaşabilir. Bizzat ellerinizle sulayacaksınız, ılık ve bekletilmiş su tercih edilebilir. Böylece bitkilerin ömrünü uzatabilirsiniz.
 
Hangi Bitkiler Seçilebilir?
 
Kumkuat Fidanı Kumkat Kamkat  : Turunçgiller içinde küçük mücevher olarak adlandırılan bu bitki, güzel meyvelere sahiptir. Organik maddece zengin toprak ister. Güneşe bayılır. Güzel bir kokusu vardır. Bahar aylarında oluşan beyaz çiçekleri, yaz döneminde meyveleri takip eder. Toprak nemli kalıncaya kadar sulamanız yeterlidir.

Diğer Ürünlerimiz

Ağaç Kavunu

Ağaç kavunu, “turunçgillerin Türkiye’de pek etkisi olmamış bir üyesi, kendi yok, adı var”!

Portakal Fidanı

Turunç günümüze kadar Akdeniz Havzasında ve gerekse diğer turunçgiller üreticisi ülkelerde portakal, mandarin, limon ve altıntoplar için en çok kullanılan anaç olmuştur.

Limon Fidanı

En fazla C vitamini bulunduran meyvelerden biri olan limon, sofraları süslemekle kalmayıp grip hastalığının da baş düşmanıdır.

Greyfurt Fidanı

Hatay'da Defne Rüya Fidancılık olarak kurulduğumuz günden bu yana müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktayız.

Gemlik Zeytin Fidanı

Marmara bölgesinin önemli zeytin çeşitlerindendir.

Nar (Hicaz) Fidanı

Meyve boyu ve ağırlığı çok büyüktür.

Ürünlerimize göz atın..

Tümünü Görüntüle