BİZDEN HABERLER

Antakya Zeytin Fidanı


Antakya zeytin fidanı, bünyesinde farklı özellikler gösteren zeytin fidanlarını bulunduran ve farklı sertifikalara sahip fidanların toplu ve perakende satışını gerçekleştiren bir işletmedir. Zeytin üretme amacınızı göz önünde bulundurarak fidan tercihi yapmanız önerilmektedir. Üretimi gerçekleştireceğiniz toprağın analizi de bu hususta dikkat etmeniz gereken şeyler arasında yer alır. Sertifikalı fidanlar sayesinde gerçekleştireceğiniz zeytin üretimi oldukça kaliteli sonuçlar elde edebilmenizi kolaylaştıracaktır.
 
Her fidancıda mavi sertifikalı zeytin fidanı ne yazık ki bulunmaz. Bunların bulunabilmesi için gerekli izinlerin alınması ve belirli bir parselin üretim için ayrılması gerekmektedir. Antakya zeytin fidanları arasında mavi sertifikalı zeytin fidanı bulabilir ve yüksek verim sağlayacak fidanlar kullanarak zeytin üretebilirsiniz.
 
Zeytin Üretimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Antakya zeytin fidanı satın aldığınız zaman bu fidanla üretmeniz gereken şeylere dikkat etmeniz gerekir. Üretim amacınızı dikkate aldığınız zaman yağ veya zeytin üretiminde farklı fidanlar kullanmanız gerektiğini bilirsiniz. Oluşacak zeytinin yağ oranı ve sofralarda kullanılabilecek niteliklere sahip olup olmaması fidan tercihiniz açısından önemli bir kriterdir.
 
Satın almış olduğunuz fidandan yüksek verim alabilmeniz için toprağın yapısına dikkat etmelisiniz, aynı zamanda zeytin fidanlarının belirli bir yükseklikten sonra zeytin üretimi için elverişli olmadığını da bilmeniz gerekmektedir. 40 °C’ye kadar sıcaklığa dayanabilen zeytinin yüksek sıcaklıkta sulanması gerekmektedir. Kuraklığa dayanıklı bir fidan dahi olsa yıllık belirli oranda yağış alması gerektiğini ve büyüyebilmesi için güneş görmesi gerektiğini unutmamalısınız.

Diğer Haberler

Zeytin Fidanı Bakımı

Dikimden önce ve sonra olmak üzere ikiye ayrılır.

Zeytin Fidanı Dikimi

Toprak dikimden önceki sonbaharda derince işlenmelidir.

Saksıda Limon Yetiştiriciliği

Siz de evinizde, balkonunuzda veya terasınızda limon yetiştirmek istiyorsanız bu yazımızda saksıda limon yetiştiriciliği hakkında püf noktalar bulabilirsiniz.

Antakya Narenciye Fidanı

Narenciye tarımı yapısı gereği ile tropik iklimlerde yetişmektedir.

Hatay Fidancılık

Meyvecilik ülkemizin önemli meslek gruplarındandır.

Hatay Narenciye Fidanı

Narenciyenin ana vatanı Çin, Güneydoğu Asya ve Hindistan’dır.

Hatay'dan Zeytin Fidanı Satın Al

Ege’nin incisi olan zeytin kahvaltılarımızın da incisidir.

Hatay Zeytin Fidanı

Trilye, kara, kıvırcık, kaplık isimleriyle de bilinen gemlik zeytin çeşidinin ana vatanı, Anadoludur.

Kamkat Çeşidi ve Özellikleri

Diğer kamkat çeşitlerine göre meyve çapı daha fazla olup erken meyveye yatmaktadır. Verimli bir çeşit yuvarlak kabuk tatlı ama çekirdeklidir.

Limonun Faydaları

Limon, C vitamini yönünden yüksek olan, sarı renkli, dışı asitli bir kabukla kaplı, içisi ekşi ve sulu dilimler halinde oval bir yapıya sahip bitkinin meyvesidir.

Ürünlerimize göz atın..

Tümünü Görüntüle